Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı

Dünyanın dört bir yanındaki dijital pazarlama öğrencilerinden ve gönüllülerden ücretsiz hesap desteği.


Sivil toplum kuruluşuyum

Pazarlama konusunda yardım alın


Öğrenciyim/
gönüllüyüm

Pazarlama konusunda yardım desteği sağlayın


Danışmanım

Bir ekibe danışmanlık yapın

SIVIL TOPLUM KURULUŞLARI IÇIN

Google Ads'de sertifikalı öğrenciler veya gönüllülerden kuruluşunuz için pazarlamayla ilgili ücretsiz yardım alın

Bir danışmanın sponsorluğunda gönüllülerden Reklam Bağışları hesabınızla ilgili yardım alın. Program şartları ve sivil toplum kuruluşlarından beklenenler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Google Reklam Bağışları'na kaydolun

Reklamlarınızla ilgili gereken yardımı alın

Deneyimsel öğrenmeyi teşvik edin

1. Kaydolun

Hazır olduğunuzda bir öğrenci/gönüllü ekibiyle eşleştirilmek için kaydolun. Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı yıl boyu devam eder. Herhangi bir son başvuru tarihi yoktur.

DPY Sivil toplum kuruluşuna kaydolun

2. Bir gönüllü ekibiyle eşleşin

Size uygun bir eşleşme bulunduğunda Google Ads sertifika sınavlarını geçen bir öğrenci/gönüllü ekibiyle eşleştirilirsiniz. Bu ekibin başında bir danışman bulunur.

DPY Eşleşin

3. Ücretsiz hesap desteğiyle kampanyalarınızı başlatın

Ortaklığınız boyunca öğrenci/gönüllü ekibiniz reklamlarınızı yayınlamanıza yardımcı olur. Ayrıca hesabınızın optimizasyonu için geleceğe yönelik öneriler içeren bir kampanya sonrası rapor sunarlar.

DPY Ücretsiz Hesap Desteği Alın

ÖĞRENCILER/GÖNÜLLÜLER IÇIN

Gerçek dünyada uygulamalı deneyimle dijital pazarlama becerilerinizi geliştirin.

Amacıyla ilgili farkındalık oluşturma konusunda yardıma ihtiyacı olan bir sivil toplum kuruluşu için Reklam Bağışları kampanyaları hazırlayın. Program şartları ve öğrencilerden beklenenler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Zaten öğrenci/gönüllü veya danışman olarak kayıtlı mısınız? Buradan giriş yapın.

Google Ads ile uygulamalı deneyim edinin

Analiz ve danışmanlık becerileri geliştirin

Sivil toplum kuruluşlarının büyük etki yaratmasına yardımcı olun

1. Sertifika Alın

Bir sivil toplum kuruluşu ile eşleştirilebilmeniz için önce Google Ads Arama Sertifikası ve Ölçüm Sertifikası sınavlarını geçmeniz gerekir.

DPY Sertifikanızı Alın

2. Ekibinizi kaydedin

Danışmanınızın önce buradan kaydolması gerekir. Danışmanınızın kaydı doğrulanıp onaylandıktan sonra her ekip için bir Takım Kaptanının buradan kaydolması gerekir.

DPY Öğrenciler Kaydoluyor

3. Bir sivil toplum kuruluşu ile eşleşin

Google sizi bir sivil toplum kuruluşu ile eşleştirir ve sekiz hafta boyunca kuruluşun Reklam Bağışları hesabını iyileştirmek için çalışırsınız. Eğitim ve adım adım açıklamalı kılavuzlar bu süreçte size yardımcı olur.

DPY Öğrenciler Eşleştiriliyor

Başarı öyküleri

Sivil toplum kuruluşları ile öğrencilerin, başarılı pazarlama kampanyaları hazırlamak için güçlerini nasıl birleştirdiğine bakın.

Mevcut Katılımcılardan mısınız?

Danışman veya öğrenci/gönüllü kontrol panelinize aşağıdan giriş yapın. Bu kontrol paneline erişebilmek için kayıtlı olmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Programla ilgili başka sorularınız mı var?

Bu program ne zaman sunuluyor?

Bu program yıl boyu sunulur. Herhangi bir son kayıt tarihi yoktur.

Katılım ücretli mi?

Hayır. Hem öğrenciler/gönüllüler hem de sivil toplum kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı'na hiçbir ücret ödemeden katılabilir. Her sivil toplum kuruluşunun Google Reklam Bağışları hesabında, arama ağı reklamcılığı için önceden yüklenmiş bir ayni bütçe bulunur. Bu bütçe, günlük 329 ABD dolarıdır.

Bu program kapsamında görüntülü veya video reklamlar gösterebilir miyim?

Bu program Reklam Bağışları platformunu kullandığından sadece metne dayalı arama ağı reklamları gösterebilirsiniz.

Eşleştirilmek ne kadar sürer?

Öğrenciler/gönüllüler için: Eşleştirilme isteğinizi gönderdikten sonra bir sivil toplum kuruluşu ile eşleştirilmeniz 7 ila 10 gün sürebilir. Eşleştirmenin, sivil toplum kuruluşlarının uygunluk durumuna göre yapıldığını, dil ve saat dilimi tercihlerine bağlı olarak nadiren de olsa 10 günden uzun sürebileceğini unutmayın.

Sivil toplum kuruluşları için: Eşleştirme, öğrencinin/gönüllünün uygunluk durumuna göre yapılır ve ortalama bekleme süresi 1-2 haftadır.

Bir müşteriyle çalışma konusunda tecrübesi olmayan öğrencileri/gönüllüleri programa nasıl hazırlıyorsunuz?

Kayıttan sonra katılımcılara sürecin her adımını ele alan kapsamlı bir araç seti sağlıyoruz. Programın katılımcılarına ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı Forumu ve Destek İsteği Formu gibi destek kanalları da sunuyoruz.

Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı'na katılan öğrenciler/gönüllüler bunun karşılığında ne kazanır?

Tüm program şartlarını tamamlayan katılımcılara Bitirme Sertifikası verilir. Müşterileri olan sivil toplum kuruluşundan program sonu anketinde en iyi puanları alan katılımcılara ise En İyi Pazarlamacı Sertifikası verilir.

Öğrenciler, eşleştirildikleri sivil toplum kuruluşuyla ne kadar süre boyunca çalışır?

Eşleştirildikten sonra tüm programın tamamlanması yaklaşık 8 ila 10 hafta sürer. Başlangıç toplantısının ayarlanıp yapılması, kampanya öncesi raporun hazırlanması, 4 hafta boyunca kampanyaların hazırlanıp yürütülmesi, kampanya sonrası raporun hazırlanması ve kapanış toplantısının yapılması bu sürece dahildir.

Bir danışmanım/profesörüm. Öğrencilerimi Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı'na nasıl kaydedebilirim?

Önce bu bağlantı üzerinden bir danışman/profesör olarak kaydolmanız gerekir. Doğrulanıp onaylanmanızdan sonra Takım Kaptanınız bu bağlantıyı kullanarak kaydolabilir. Bir danışmanın/profesörün varsayılan olarak 10 tane öğrenci ekibi olabilir. Ancak daha fazla ekibinizin olmasını istiyorsanız kontrol panelinizden Destek İsteği formu göndererek ekip sayısının artırılmasını talep edebilirsiniz.

Öğrencilerin/gönüllülerin katılabilmesi için bir danışmanlarının/profesörlerinin olması şart mı?

Şu anda öğrencilerin ve gönüllülerin programa katılabilmesi için bir danışman veya profesörle kaydolması şarttır. Danışman/profesör, bu program dahilindeki çalışmalarınızı desteklemek isteyen herhangi bir kayıtlı öğretim üyesi olabilir. Sivil Toplum Kuruluşlarında Pazarlama için Uygulamalı Eğitim Programı'nın resmi bir ders kapsamında yer alması gerekmez.

Programla ilgili olarak bu listede yer almayan bir sorum veya sorunum var. Yardım için kiminle iletişime geçebilirim?

Programla ilgili genel sorunlar veya sorular için Destek İsteği Formu'nu doldurabilirsiniz. Sorunuzu forumumuzda yayınlayabilirsiniz. Hesapla ilgili teknik sorular için Reklam Bağışları Yardım Merkezi'ne bakabilirsiniz.