SSS

Sık sorulan soruların yanıtları

Google Reklam Bağışları nedir?

Google Reklam Bağışları, gerekli şartları sağlayan sivil toplum kuruluşlarına arama ağı reklamcılığında kullanılmak üzere ayda 10.000 ABD dolarına kadar ayni yardım sağlayarak insanları önemsedikleri amaçlarla buluşturan bir programdır.

Google Reklam Bağışlarının işleyiş şekli nasıldır?

Google Reklam Bağışları hesabını kullanarak Google Arama'da gösterilecek reklamlar hazırlarsınız. Kuruluşunuzun reklamları ya bağımsız olarak ya da ücretli reklamların altında gösterilir. Bunlar, Google.com arama sonuçları sayfalarındaki metne dayalı reklamlardır.

Reklam Bağışları'nın işleyişi hakkında daha fazla bilgiyi yardım merkezimizde bulabilirsiniz.

Bir kullanıcının aynı anda hem Reklam Bağışları hesabı hem de standart, ücretli bir Google Ads hesabı olabilir mi?

Evet, standart hesaplar sayesinde hem daha fazla etki yaratabilir hem de yeniden pazarlama, resim reklamlar ve video reklamlar gibi ek özelliklere erişebilirsiniz. Reklam Bağışları reklamları, ücretli reklamlardan sonra ayrı bir açık artırmada yer aldığından hesaplarınız birbiriyle yarışmaz.

Küçük bir sivil toplum kuruluşuyuz. Yine de Google.com'daki büyük kuruluşlarla rekabet edebilir ve Google Reklam Bağışları programından fayda sağlayabilir miyiz?

Evet, Google Ads, alaka düzeyini ödüllendirir. Hatta, konuma özgü anahtar kelimeler kullanan ve hedefleme yapan yerel çaptaki küçük kuruluşlar, ulusal düzeydeki büyük kuruluşlardan önce gösterilebilir. Sivil toplum kuruluşları özellikle yıl sonu bağış dönemi gibi önemli zamanlarda öne çıkmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için standart Google Ads hesabına yatırım yapmayı düşünebilir.

Reklamlarımı sadece tek bir yerdeki kullanıcılara gösterebilir miyim?

Evet. Yer hedefleme yöntemini kullanarak reklamlarınızı belirli bir alandaki kullanıcılara gösterebilirsiniz.

İstediğiniz şehirleri, eyaletleri, ilçeleri, metro alanlarını, ülkeleri ve bölgeleri seçebilirsiniz. Burada önemli olan, kampanyalarınız için yer hedeflemeyi ayarlarken mutlaka coğrafi hedefleme politikasının şartlarına uymanızdır.

Google Reklam Bağışları programının şartları nelerdir?

Google Reklam Bağışları programına katılabilmek için kuruluşunuzun uygun bir sivil toplum kuruluşu olması, web sitesi politikamıza uygun, yüksek kaliteli bir web sitesinin olması ve program politikalarına uyması gerekir.

Google Reklam Bağışları'nın ücreti nedir?

Reklam Bağışları kampanyaları için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Programa katıldıktan sonra, arama ağı reklamcılığında kullanılmak üzere ayda 10.000 ABD dolarına kadar ayni reklam bütçesine sahip olursunuz. Bu bütçeyi çeşitli kampanyalar için kullanabilirsiniz. Aylık bütçenin kullanılmayan kısmı bir sonraki aya aktarılmaz.

Reklam Bağışları'nı etkinleştirdikten sonra reklam bütçeniz hesabınıza yüklenir. Bunun için Google'dan istekte bulunmanız gerekmez.

Reklam Bağışları hesabımı kullanmaya devam edebilmek için her ay yüklenen 10.000 ABD dolarını harcamak zorunda mıyım?

Hayır, herhangi bir harcama şartı yoktur.

Google Reklam Bağışları'na nasıl başvurabilirim?

Buradaki uygunluk koşullarını inceleyin ve Sivil Toplum Kuruluşları için Google'a başvurun. Baştan sona başvuru sürecini anlamak için buradaki adım adım açıklamalı videoyu izleyin.

Google Reklam Bağışları'na nasıl giriş yaparım?

Reklam Bağışları programına kabul edildikten sonra Google Ads platformu üzerinden hesabınıza erişebilirsiniz. ads.google.com adresine gidin ve Sivil Toplum Kuruluşları için Google'a kaydolurken kullandığınız e-posta adresiyle oturum açın.