Başarılı siteler yapmayı öğrenin

Ziyaretçilerinizin beğeneceği içerikleri nasıl oluşturacağınızı öğrenmek için popüler kaynaklara, kurslara ve rehberlere göz atın.

Yüksek kaliteli web sitesi oluşturun

Sitenizin içeriğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bu kurslara katılın.

Web Yöneticisi Akademisi kursuna katılın

Değerli içeriğe sahip başarılı bir web sitesi oluşturmayı öğrenmek ve sitenin Google Arama'da bulunabilmesini sağlamak için bu kursa katılın.

Kursa Katılın

Web Yöneticisi Yönergeleri'ne uyun

Google'ın sitenizi bulmasına, dizine eklemesine ve sıralamasına yardımcı olmak için tasarım, teknik ve kalite yönergelerimize uyun.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Aramanın Nasıl Çalıştığını Öğrenin

Google'ın sitenizi nasıl taradığını, dizine eklediğini ve kullanıcılara sunduğunu öğrenin. Spam içerikli web sitelerini arama sonuçlarının dışında tutmak için belirlediğimiz politikalara bakın.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Geliştiricilere yönelik ileri düzey kaynaklara ulaşın

Geliştiriciler için Arama

Sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun

  1. Mobil Uyumluluk Testi'ni yapın 

    Sayfalarınızın Google'ın mobil uyumluluk ölçütlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edin.


  2. Web Yöneticileri Mobil Rehberi'ni okuyun 

    Hızlı başlangıç öğreticileri, mobil SEO ipuçları ve kaçınılması gereken yaygın hataları inceleyerek mobil uyumlu olmayı öğrenin.


  3. 5 adımdan oluşan mobil kontrol listesini indirin 

    Sitenizi test etmeyi, kullanıcılarınızı göz önünde bulundurmayı ve hıza dikkat etmeyi unutmamak için bu kontrol listesindekileri uygulayın.

SEO ile arama varlığınızı iyileştirin

Arama motoru optimizasyonunun (SEO) ne olduğunu ve hem kullanıcılar hem de arama motorları için sitenizin varlığını nasıl iyileştireceğini anlayın.

SEO'ya ihtiyacınız var mı?

SEO (arama motoru optimize edici) kullanmanın avantajlarını/dezavantajlarını ve potansiyel şirketlere sorulması gereken özel soruların neler olduğunu anlayın.

Daha Fazla Bilgi Edinin

SEO Başlangıç Kılavuzu'nu okuyun

SEO'nun nasıl çalıştığını, site yapısını iyileştirdiğini, içeriği optimize ettiğini, tarayıcılarla ilgilendiğini, içeriği tanıttığını ve site trafiğini analiz ettiğini öğrenin.

PDF dosyasını görüntüleyin