Taklit Ürünleri Bildirme

Hiç kimse taklit bir ürünle kandırılmak istemez. Taklit ürünlerde, başka bir ürünün ticari markasıyla aynı olan veya ona aralarındaki fark anlaşılmayacak kadar benzeyen bir ticari marka veya logo bulunur. Ürünün marka özelliklerini taklit ederek kendilerini marka sahibinin orijinal ürününün yerine geçirmeye çalışırlar.

Google, taklit ürünlerin reklamını yapmak veya bu ürünleri satmak üzere hizmetlerimizin kötüye kullanılması konusunu çok ciddiye alır. Google tarafından barındırılan ürün veya hizmetlerin, malların satışı veya reklamı için kullanıldığı yerlerde, taklitlere karşı açık politikalarımız vardır. Önemli miktarda mühendislik ve makine kaynağını, taklitçilik de dahil olmak üzere politikalarımızı ihlal eden kötü amaçlı kullanımları engellemeye ayırıyoruz. Bununla birlikte, Google Arama sonuçlarında döndürülen web sitelerinin büyük çoğunluğu, Google tarafından barındırılan ürün ve hizmetler değil, üçüncü taraf siteleridir. Bir sitede görüntülenen içerikten endişeleniyorsanız lütfen doğrudan site sahibiyle bağlantı kurun veya bir mahkeme kararı aldıysanız kendi isteğimizle yürüttüğümüz mahkeme kararı sürecini inceleyin. Taklit ürünler satan siteleri tanımanıza yardımcı olabilecek Çevrimiçi Alışveriş Güvenliği İpuçlarımıza göz atın.

Ayrıca, kötüye kullanımın bildirilmesi için tüketicilere ve marka sahiplerine sunduğumuz formlar vardır. Aşağıdakileden oluşan bu formlar her bir ürünün yardım merkezinden (bkz. tüm Google yardım merkezleri) bulunabilir: