Özellikler

Chrome, eski tarayıcıların uyumluluk sorunları olmadan, modern HTML5'i ve Web uygulamalarını sınıflara taşımayı kolaylaştırır.

Chrome MSI'sını indirin

Windows için Chrome MSI Paketi 10/8.1/8/7 64-bit

(Windows için Chrome MSI Paketi 10/8.1/8/7 32-bit)

Chrome MSI'sını indirin

Windows için Chrome MSI Paketi 10/8.1/8/7 32-bit

(Windows için Chrome MSI Paketi 10/8.1/8/7 64-bit)

Hız

Hız öğrenmeyi pekiştirir. Bu nedenle Chrome, masaüstünden, Web sayfalarının yüklenmesine ve zengin eğitim araçlarının çalıştırılmasına kadar, her türlü kullanımda hızlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Chrome, düşük donanımlı makinelerde bile hızlı çalışır ve mevcut donanımınızın kullanım ömrünü uzatarak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Güvenlik

Eğitim için Google Chrome'da, öğrencileri ve öğretmenleri zararlı web sitelerinden, virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve kimlik avı saldırılarından korumaya yardımcı olmak için Güvenli Tarama ve korumalı alan gibi teknolojiler kullanılmaktadır. Chrome’un siteler arası komut dosyası koruma işlevi ise, okul ağlarına saldırmaya veya kullanıcı kimlik bilgilerini çalmaya çalışan sitelere karşı ek güvenlik sağlar.

Google Apps Eğitim Sürümü

Chrome, tepeden tırnağa Google Apps Eğitim Sürümü ürün setini optimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Chrome, Çevrimdışı Gmail, Google Dokümanlar ve Takvim dahil, diğer tarayıcılarda bulunmayan birçok özelliği destekler; ayrıca, masaüstü bildirimlerine ve sürükle ve bırak, kes ve yapıştır gibi düzenleme özelliklerine sahiptir.

Sadelik

Chrome'un kullanımı ve yönetimi kolaydır. BT yöneticileri, tarayıcı yapılandırmalarını ve İnternet erişimini takip etmek için zaman harcamak yerine, Chrome'u gerektiği gibi özelleştirebilir ve kullanabilirler. Örneğin, varsayılan olarak tüm öğrenciler için grup ilkesi yoluyla sadece belirli uzantıların ve Chrome Web Mağazası uygulamalarının kullanılmasını sağlarken, öğretmen gruplarına farklı uygulamalar, uzantılar ve siteler için erişim verebilirler.

Özelleştirme

Chrome Web Mağazası, Chrome ile kullanabileceğiniz ve öğrenciler ile öğretmenlere dağıtabileceğiniz yüzlerce eğitim ve ortak çalışma uzantısı ve uygulaması sağlar. İşletim sistemini yeni sürüme geçirmeye gerek kalmadan sunulan tam HTML5 desteği, öğrencilerin ve öğretmenlerin Windows, OSX ve Linux makinelerde güçlü, ölçeklenebilir Web uygulamaları çalıştırabilmelerini sağlar.

Yeni Sürüme Geçirme İşlemleri

Chrome'u kullanmak demek, işletim sisteminizi yükseltmeden veya pahalı istemci yazılımları satın almadan daha iyi performans ve güvenlik elde etmek demektir. Eski uygulamaları Internet Explorer'da çalıştırmak için mevcut tarayıcınızı kullanın, diğer tüm uygulamalar için ise tüm okulunuza Chrome'u yükleyin.