Mobil Uygulama Analizi

Sizin için önemli olan noktaları göz önünde bulundurarak uygulama analizini tepeden tırnağa yeniden tasarladık. Tüm aşamalardaki (edinme, etkileşim ve uygulama içi satın alma gibi sonuçlar) metrikleri ölçerek daha başarılı Android ve iOS uygulamaları ile deneyimleri oluşturmak için bu bilgileri kullanın. Bu platformda, gerçek zamanlı analiz; zengin segmentasyon; 200'ün üzerinde nitelik; kendi özel nitelikleriniz ile metriklerinizi izleme olanağı dahil olmak üzere, Google Analytics'ten beklediğiniz zengin işlevlerin aynıları yer almaktadır.

Mobil Cihaz

Edinme ve Kullanıcı Analizi Raporları - En iyi yeni kullanıcı kaynaklarınızı keşfedin

Uygulama kullanıcıları edinmeyle ilgili bilgi sahibi olmak, tabanınızı doğru kullanıcılarla genişletmeniz açısından son derece önemlidir. Maliyet ve sonraki adımın ne olacağı dahil olmak üzere, kullanıcı edinmeye ilişkin verilerin eksiksiz bir resmini görmenize yardımcı oluyoruz. Örneğin, yeni ve etkin kullanıcı raporları, uygulamanızı her gün kullanan kullanıcıların sayısını gösterir. Google Play trafik kaynakları, hangi trafik kaynağının en fazla sayıda yeni kullanıcı ve uygulama içi dönüşüm sağladığını anlamanıza olanak tanır. Cihazlara genel bakış ise, uygulamanızın üzerinde çalıştığı, en çok kullanılan mobil cihazları ve işletim sistemi sürümlerini gösterir.

Daha fazla bilgi edinin

Etkileşim Raporları - Kullanıcıların uygulamanızla nasıl etkileşimde bulunduğunu görün

Uygulamalarda, etkileşim çok önemlidir. Kullanıcılar uygulamanızı yüklüyor ve yalnızca bir kez kullanıyorsa, para kazanma fırsatlarınız sınırlı demektir. Etkileşim raporları, uygulamanızın ne kadar benimsendiği ve kullanıcıların nasıl davrandığı konusunda önemli bilgiler sunar. Özel etkinlik izleme sistemimiz sayesinde, sizin için önemli olan tüm etkinlikleri izleyebilirsiniz. Etkileşim akışı görsel olarak kullanıcıların uygulamanızda nasıl ilerlediğini göstererek tam olarak görüntüledikleri ekranları ve yapılan işlemleri ortaya koyar. Kullanıcı davranışı raporları ise bağlılık, sıklık ve etkileşimi değerlendirir. Uygulama çökmeleri, çökme ve istisnalardaki trendleri görerek cihazlar ve işletim sistemlerindeki sorunları gidermenize olanak tanır. Uygulama içi davranışı anlamak, uygulamanızın sunduğu deneyime bir şeyler katma ve bu deneyimi iyileştirme açısından son derece önemlidir.

Daha fazla bilgi edinin

Sonuç / Ticari Etki Raporları - Kullanıcıların, belirlediğiniz hedefleri tamamlayıp tamamlamadığını saptayın

Hedefler, Web'de olduğu gibi uygulamalarda da kullanılır. Hedef dönüşümler, başarıyı ölçmek ve sonuç olarak kullanıcılarınızın yaşam boyu değerini anlamak için uygulamanızdaki dönüşüm etkinliklerini (örneğin, uygulamada geçirilen zaman veya uygulama içi satın alma, reklam tıklaması vb.) saptamanıza olanak tanır. E-ticaret sistemimiz, uygulama içi satın alma işlemlerinin izlenmesine olanak tanır ve satın alma işlemlerinin sayısı ile elde edilen geliri göstererek uygulamanızın içinden satın alınan sanal veya fiziki malların satışına ilişkin önemli bilgiler sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Başlarken

Yeni Mobil Uygulama Analizi raporlarında ayrıca, gerçek zamanlı analiz, gösterge tabloları, gelişmiş segmentler, özel raporlar, uygulama hızı vb. gibi kullanıcıların beklediği diğer birçok güçlü Google Analytics özelliği yer almaktadır.

Raporlar, uygulanması daha kolay, anında devre dışı bırakılabilecek, arka plan altyapısı sadeleştirilmiş yeni ve basit SDK 2.0 sürümü dahil, mobil uygulama ölçümü için özelleştirilmiş bütünsel deneyimin bir parçasıdır. Ayrıca kayıt işlemimizi de yeniledik. Dolayısıyla yeni kullanıcılar, web sitelerini veya mobil uygulamalarını ölçmeye başlamak isteyip istemediklerine karar verebilirler. Diğer bir deyişle, yalnızca 3 tıklamayla uygulama analizi hesabınızı oluşturabilir ve SDK'yı indirebilirsiniz.