Google
 Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası
Ana Sayfa

Google Hakkında

Hizmet Şartları

Bu sitede bul:


Ürüne Özgü DMCA
 · 3D Atölyesi
 · AdSense
 · AdWords
 · Android
 · Google Base
 · Blogger
 · Kitap Arama
 · Google Checkout
 · Google Code Search
 · Google Co-op
 · Masaüstü Gadget'ları
 · Google Dokümanlar
 · Google Finans
 · Google Grupları
 · iGoogle
 · Görsel Arama
 · Knol
 · Lively
 · Google Haritalar
 · Google Haberler
 · Google Not Defteri
 · orkut
 · Page Creator
 · Picasa Web Albümleri
 · Google Profilleri
 · Google Product Search
 · Google Sites
 · SearchWiki
 · Google Video
 · WiFi
 · YouTube
 · Diğer tüm ürünler

Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası - Blogger

Telif hakkı ihlali iddiaları içeren açık bildirimleri yanıtlamak, politikamızın bir parçasıdır. Bu sayfa, bu bildirimlerde bulunması gereken bilgileri açıklar. Hak ihlali iddiası bildirimlerinin Google'a olabildiğince doğrudan gönderilmesi ve alınan sahte veya anlaşılması ya da doğrulanması zor bildirimlerin sayısının azaltılması için tasarlanmıştır. Aşağıda belirtilen bildirim formu, ABD Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'nda (tam metni http://www.copyright.gov adresindeki ABD Telif Hakkı Dairesi Web Sitesi'nde bulunmaktadır) önerilen biçime uygundur, ancak diğer yargı alanlarının bildirim formları da yanıtlanmaktadır.

Yerel ülke kanunları veya Amerika Birleşik Devletleri kanunları nezdinde böyle bir hak ihlalinden sorumlu tutulup tutulmamamıza bakılmaksızın, bu bildirimlere verdiğimiz yanıtlar, hak ihlaline konu olan materyalin kaldırılmasını ya da bu materyale erişimin devre dışı bırakılmasını ve/veya aboneliklerin sona erdirilmesini içerebilir. Böyle bir bildirime yanıt olarak erişimi devre dışı bırakır veya materyali kaldırırsak, etkilenen sitenin veya içeriğin yöneticisiyle ya da sahibiyle, karşı bildirimde bulunabilmesi için bir iyi niyet girişimi olarak irtibat kurarız. Aynı zamanda, kendileriyle ilgili olarak harekete geçtiğimiz hak ihlali bildirimlerini belgeleyebiliriz. Bu yasal bildirimi hak ihlali iddiasına konu olmuş içeriği sağlayan kişiye yönlendirmenin yanı sıra, bir kopyasını içeriği yayınlamış ve/veya not olarak eklemiş olabilecek üçüncü taraflara da yollayabileceğimizi lütfen unutmayın. Bu nedenle mektubunuz (kişisel bilgileriniz çıkarılmış olarak) yayınlanmak üzere Chilling Effects'e (http://www.chillingeffects.org) iletilebilir. Bu tür bir yayın örneğini http://www.chillingeffects.org/dmca512/notice.cgi?NoticeID=861 adresinde görebilirsiniz.

Google Blogger İçin Hak İhlali Bildirimi

Hak ihlali bildirimini bize çevrimiçi formumuz aracılığıyla gönderebilirsiniz. Bildirimi çevrimiçi göndermek, isteğinizin en hızlı şekilde ele alınmasını ve işlenmesini sağlar.

Faks veya postayla hak ihlali bildiriminde bulunmak için, aşağıda belirtilen öğeleri açıklayan yazılı bir doküman da sunmanız gerekir. Bir ürün veya etkinliğin telif haklarınızı ihlal ettiğine dair kasıtlı olarak yanlış bilgi verirseniz, doğacak zararlardan (masraflar ve avukat ücretleri dahil olmak üzere) sorumlu tutulacağınızı unutmayın. Aslında, yakın zamanda meydana gelen bir olayda (daha fazla bilgi için lütfen http://www.onlinepolicy.org/action/legpolicy/opg_v_diebold/ adresine bakın), dürüst kullanım ilkesiyle korunan çevrimiçi materyallerin kaldırılması istemiyle hak ihlali bildirimi gönderen bir şirketin, masrafları ve avukat ücretlerini ödemesi kararı alınmıştır. Şirket 100.000 ABD Doları'nın üzerinde bir miktarı ödemeyi kabul etmiştir. Bu nedenle, çevrimiçi materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğinden emin değilseniz, öncelikle bir avukatla irtibat kurmanızı öneririz.

Bildirimi faks ve/veya postayla gönderirken lütfen aşağıdaki biçimi (bölüm numaraları dahil) kullanın:

1. Hak ihlaline maruz kaldığını düşündüğünüz, telif hakkıyla korunan eseri yeterince ayrıntılı bir biçimde tanımlayın. Bu kayıt, sitelerin tamamına değil yalnızca belirli kayıtlara ait tanımları içermelidir. Kayıtlar, kayda ait kalıcı bağlantı ile belirtilmelidir. Örneğin, "Telif hakkıyla korunan söz konusu eser, http://example.com/test/2006_01_01.html#2106 adresinde görüntülenen metindir."

2. Yukarıda, 1. maddede listelenen ve telif hakkıyla korunan esere ilişkin hakları ihlal ettiği iddiasında bulunduğunuz materyali belirtin.

İDDİAYA GÖRE İHLALE YOL AÇAN HER MATERYAL KAYDINI KALICI BİR BAĞLANTI VEYA TARİH İLE BELİRTMENİZ GEREKİR. Kaydın kalıcı bağlantısı, genellikle kaydın zaman damgasını tıkladığınızda çıkan bağlantıdır. Örneğin, "Telif hakkıyla korunan eserimin yayınlandığı blog: http://copyright.blogspot.com/archives/2006_01_02_example.html. adresindedir.”

3. Google'ın sizinle iletişim kurması için makul ölçüde yeterli bilgi sağlayın (e-posta adresi tercih edilir).

4. Şu beyanı ekleyin: "Yukarıda açıklanan telif hakkı kapsamındaki materyalin, hak ihlalinde bulunduğunu iddia ettiğim web sayfalarında telif hakkı sahibinin, aracısının veya yasaların izni dışında kullanıldığına iyi niyetimle inanıyorum."

5. Şu beyanı ekleyin: "Yalan beyanın cezalandırılacağını bilerek, bu bildirimde yer alan bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğuma veya yasalar nezdinde bu çalışmanın kullanımı konusunda ihlal işlemlerini tek başıma başlatma yetkisine sahip olduğuma yemin ederim."

6. Bildirimi imzalayın.

7. Yazılı bildirimi şu adrese gönderin:

Google, Inc.
Attn: Google Legal Support, Blogger DMCA Complaints
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043

    VEYA şu numaraya fakslayın:

(650) 618-2680, Attn: Blogger Legal Support, DMCA Complaints

Karşı Bildirim

Etkilenen sitenin yöneticisi veya etkilenen içeriğin sağlayıcısı, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'nın 512(g)(2) ve (3) numaralı bölümleri uyarınca karşı bildirimde bulunabilir. Karşı bildirimi aldığımızda söz konusu materyali yeniden yayınlayabiliriz.

Bize karşı bildirim sunmanız için, aşağıda belirtilen öğeleri açıklayan yazılı bir dokümanı da (faks veya postayla; önceden yapılmış bir anlaşma yoksa e-posta kabul edilmez) göndermeniz gerekir. Bir ürün veya etkinliğin, başkalarının telif haklarını ihlal etmediğine ilişkin kasıtlı olarak yanlış bilgi verirseniz, doğacak zararlardan (masraflar ve avukat ücretleri dahil) sorumlu tutulacağınızı unutmayın. Bu nedenle, söz konusu materyalin başkalarının telif haklarını ihlal ettiğinden emin değilseniz, öncelikle bir avukatla irtibat kurmanızı öneririz. Örnek bir karşı bildirim www.chillingeffects.org/dmca/counter512.pdf adresinde mevcuttur.

Karşı bildiriminizin işleme alınmasını hızlandırmak için lütfen aşağıdaki biçimi kullanın (bölüm numaraları dahil):

1. Google'ın kaldırdığı veya erişimini devre dışı bıraktığı materyalin özel URL'lerini veya diğer benzersiz bilgilerini belirtin.

2. Adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, e-posta adresinizi içeren ve adresinizin bulunduğu yargı alanının (veya ABD dışında ikamet ediyorsanız Santa Clara İlçesi, California) Federal Bölge Mahkemesi'nin yargılama yetkisini kabul ettiğinizi ve (c)(1)(C) alt bölümlerine istinaden bildirimde bulunan kişinin veya bu kişinin bir aracısının evrak tebligatını kabul edeceğinizi belirten bir beyan gönderin.

3. Şu beyanı ekleyin: "Yalan beyanın cezalandırılacağını bilerek, yukarıda belirtilen arama sonuçlarının, iletilerin veya diğer içeriğin bir hata sonucunda kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına veya kaldırılacak ya da devre dışı bırakılacak materyalin tanımlanması konusunda bir hata olduğuna ya da şikayetçi tarafından belirtilen materyalin belirtilen URL'den kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına ve artık görüntülenmeyeceğine iyi niyetimle inandığıma yemin ederim."

4. Dokümanı imzalayın.

5. Yazılı dokümanı şu adrese gönderin:

Google, Inc.
Attn: Google Legal Support, Blogger DMCA Counter Notification
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043

VEYA şu numaraya fakslayın:

(650) 618-2680, Attn: Blogger Legal Support, DMCA Counter Notification

Blogger'a yönelik DMCA sürecine ilişkin sorularınız için removals at google dot com adresinden veya (650) 214 - 4053 numaralı telefondan bize ulaşın.

Hesabın Feshedilmesi

Birçok Google Hizmeti'nin hesap sahibi veya abonesi yoktur. Blogger gibi hesap sahibi veya aboneliği olan Hizmetler'de, ihlallerin tekrarlaması halinde ve uygun durumlarda, ilgili hesap sahipliği veya abonelikler feshedilir. Bir hesap sahibinin veya abonesinin ihlalleri tekrarladığını düşünüyorsanız, Google'ın DMCA aracısına ulaşmak için lütfen yukarıdaki talimatları uygulayın ve hesap sahibinin veya abonenin ihlallerini tekrarladığını doğrulamamız için gerekli bilgileri sağlayın.