Raporlarınızdan en iyi şekilde yararlanın

En çok faydalanacağınızı düşündüğümüz bilgileri bir araya getirdik. Biraz zamanınızı ayırarak hesabınızı yapılandırabilirsiniz. Google Analytics'ten en iyi şekilde yararlanmak için bu kontrol listesini referans olarak kullanın. Yardım Merkezimizde sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilir ve izleme kodunuzu nasıl ayarlayacağınıza ilişkin yardım alabilirsiniz.

Başlarken

İzleme kodunu yükleyin: İzleme kodunuzu yükledikten sonra, 24 saat içinde rapor görüntülemeye başlayabilirsiniz.


a>Hedef belirleyin: Hangi önemli işlemleri (reklamların dönüşüm oranları, pazarlama girişimleri, e-ticaret vb.) izlemek istediğinizi belirleyin. Etkinliğinizi ölçmek için hedefler oluşturun.

Rapor Verileriyle Çalışma: Verilerinizi inceleyin ve temel raporların nasıl okunacağını öğrenin.

Çevrimiçi Reklamcılık ve E-ticaret Faaliyetlerini En Üst Düzeye Çıkarma

AdWords bağlantısı: AdWords gelirinizi, dönüşümlerinizi ve YG'nizi izleyin. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu kısa videoyu izleyebilirsiniz.

AdSense ile birleştirin Sitenizden gelir elde etmek için bir AdSense hesabı mı açtınız? AdSense performansınızı daha da iyi analiz etmek için Google Analytics ve AdSense hesaplarınızı birleştirin. Hangi sayfalarınızın size en çok gelir getirdiğini ve trafiğinizi nelerden aldığınızı keşfedin. Tüm bu raporlar ile sayfalarınzdaki reklam yerleşimlerini optimize edin ve AdSense gelirlerinizi arttırın.

Anahtar kelimeleri optimize edin: Reklam harcamalarınızın karşılığında en yüksek değeri nasıl elde edeceğinizi öğrenmek için bu videoları izleyin.

Kapmanyaları etiketleyin: Banner reklamlar, e-posta pazarlaması ve diğer pazarlama girişimlerindeki dönüşümleri izleyin.

E-ticareti İzleyin: YG ile ilgili ayrıntılar ve daha fazlası için e-ticaret performansını anahtar kelimelerle ve pazarlama kampanyalarıyla bağlantılandırın.

Gelişmiş Özellikleri Keşfetme

Gelişmiş Segmentasyon: Trafiğinizin belirli kısımlarını ayırıp analiz etmek için özel segmentler oluşturun ve kullanın.

Özel Raporlama: İstediğiniz ölçümlere ve boyutlara sahip raporlar oluşturmak için sürükle ve bırak özellikli arayüzü kullanın.

Flash İzleme: Adobe Flash, Flex ve AS3 içeriği için basitleştirilmiş izleme.

Özelleştirilmiş e-posta raporları oluşturun: Şirketinizdeki paydaşlara düzenli aralıklarla raporlar gönderin.