GoogleAnalytics

Sosyal Medya Dönüşümleri

Sosyal medyanın YG'sini tespit etmek, deneyimli çevrimiçi pazarlama uzmanları için bile zor bir iştir. Ancak, bu durum değişiyor. Dönüşümler raporu, sosyal medya pazarlamasının izlenebilmesini sağlar ve sosyal medyanın işletmenizi nasıl etkilediğini açık bir şekilde gösterir.

Sosyal Medya Dönüşümleri

Genel Bakış

Dönüşümler raporu, sosyal ağlardan gelen ziyaretlerin dönüşüm oranlarını ve bu ziyaretler sonucunda gerçekleşen dönüşümlerin parasal değerini gösterir. Bu ziyaretleri, hedeflerinize ve E-ticaret işlemlerinize bağlarız. İşletmeniz için önemli olan hedefleri seçersiniz. Ardından, bir kaynak olarak sosyal medyanın bu hedeflere ulaşmanıza nasıl yardımcı olduğunu inceleyebilirsiniz.

Dönüşümler raporunu neden kullanmalıyım?

Çok sayıda pazarlama kanalının ve programının hedefleriniz üzerindeki etkisini anlamak, sosyal medya stratejiniz konusunda bilinçli kararlar vermenize olanak tanır.

  • Basit ve kullanıma hazır raporlar yardımıyla sosyal medyanın hedefleriniz üzerindeki etkisini görün
  • Sosyal medya kitlelerinde hangi içeriğin dönüşüm sağladığını öğrenin
  • Sosyal medyanın değerini açıkça ifade etmek için, sonuç raporlarını önemli paydaşlara gösterin

Nasıl çalışır?

  • Dönüşümler Raporu, yönlendirme kaynağını kullanır ve doğrudan, tanımladığınız hedeflere ve E-ticaret izlemeye bağlanır
  • Raporlar, sosyal medyanın müşterinizi yönlendiren son kaynak olarak katkı yaptığı dönüşümlerin (ör. sitenize doğrudan bir sosyal medya sitesinden geldikleri durumlar) dökümünü yapar. Ayrıca, bir sosyal medya sitesinin, dönüşüm zincirinin daha önceki aşamalarında bulunduğu durumların da dökümünü yapar.

Nereden ulaşabilirim?

Dönüşümler raporuna, Standart Raporlama sekmesinde Trafik Kaynakları > Sosyal Medya> Dönüşümler'in altından ulaşılabilir.