Karadeniz Pet

Sarımsağın Kuşlar Üzerindeki Etkisi!!!

Kahraman KÖROĞLU

İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
- Sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Düzenli kullanım ile birçok hastalığın önüne geçmiş olursunuz.

- 1 Bardak suya(250ml) 1 diş iri sarımsak atılır ve 1 gün bekletilir. 24 saat sonra bu su 5 litre taze suyla karıştırılıp suluklara konur. Ayda bir sefer olmak üzere haftalık 2 kez uygulanır ve ertesi gün suluklar mutlaka sıcak suyla temizlenmeli ve taze su verilmeli.

- Hastalıklara karşı direnci artırır en etkili doğal koruyucudur.

- Sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Düzenli kullanım ile birçok hastalığın önüne geçmiş olursunuz.

- 1 Bardak suya(250ml) 1 diş iri sarımsak atılır ve 1 gün bekletilir. 24 saat sonra bu su 5 litre taze suyla karıştırılıp suluklara konur. Ayda bir sefer olmak üzere haftalık 2 kez uygulanır ve ertesi gün suluklar mutlaka sıcak suyla temizlenmeli ve taze su verilmeli.

Bende bir yerde sarımsak verilmemesi gerektiğini okumuş idim.
Tabi internette müthiş bir bilgi kirliliği durumu söz konusu.
Muhtemelen sarımsağın direk işlem gormeden verilmesinden söz ediyorlar idi.
Dün ilk kez tecrübenize dayanarak verdim bende.
Umarım şifalı olur.

Bende bir yerde sarımsak verilmemesi gerektiğini okumuş idim.
Tabi internette müthiş bir bilgi kirliliği durumu söz konusu.
Muhtemelen sarımsağın direk işlem gormeden verilmesinden söz ediyorlar idi.
Dün ilk kez tecrübenize dayanarak verdim bende.
Umarım şifalı olur.
kuluçka döneminde olan kuşa verilir ise yavru ölümüne sebep olabilir ağır geleceğinden. bebeğe soğan-sarımsak yedirmeye benzer bu iş. onun dışında hiç bir zararı yoktur bahsettiğim gibi işlemlerden geçer ise özünün hiç bir zararı yoktur katı halde ağır gelebilir

kuluçka döneminde olan kuşa verilir ise yavru ölümüne sebep olabilir ağır geleceğinden. bebeğe soğan-sarımsak yedirmeye benzer bu iş. onun dışında hiç bir zararı yoktur bahsettiğim gibi işlemlerden geçer ise özünün hiç bir zararı yoktur katı halde ağır gelebilir
Benim merak ettiğim bir konu daha var aslında.
Daha evvelden forumda yer verdiniz mi bilmiyorum fakat mevsil geçişlerinde düşen sıcaklıklara karşı kuşların vücut sıcaklığını arttırıcı yem mama olarak ne vermemiz gerekir?
Bizlerin tahin pekmez yedikten sonra soğuk havadan daha az etkilenmemiz gibi.

soğuk havalarda: Sularına; pekmez, bal ve mama hazırlarken yağ oranı yüksek ürünler katarak kuşlarımızın biraz yağlanarak vicut sıcaklıklarını arttırmış oluruz soğuğu daha az hissederler.
Sıcak havalarda: Sularına; limon ve yem olarak haftada 1-2 sefer yulaf içi- taze nane, maydanoz vs... türü yiyecekler vererek serinletebiriz. sıcak havalarda en önemlisi sık sık sirkeli ve sodalı su ile döngüsel banyolardır...

soğuk havalarda: Sularına; pekmez, bal ve mama hazırlarken yağ oranı yüksek ürünler katarak kuşlarımızın biraz yağlanarak vicut sıcaklıklarını arttırmış oluruz soğuğu daha az hissederler.
Sıcak havalarda: Sularına; limon ve yem olarak haftada 1-2 sefer yulaf içi- taze nane, maydanoz vs... türü yiyecekler vererek serinletebiriz. sıcak havalarda en önemlisi sık sık sirkeli ve sodalı su ile döngüsel banyolardır...
Teşekkür ederim.
İyi günler.

Evet sarimsak cok faydali kus sagligi icin. Ben de mama yaparken cay kasiginin ucu kadar sarimsak tozu katiyorum

Bilgilendirmeler için teşekkürler.
Bende yaklaşık 2 yıldır Natural marka sarımsak yağı kullanıyorum. Çoğu ürünü güvercin gıda takviyesi satışı yapan bir firma fakat tüm kanatlılar için ortak ürünleri var. Tavsiye ederim.

Ve iç paraziti temizler

Bilgilendirmeler için teşekkürler.
Bende yaklaşık 2 yıldır Natural marka sarımsak yağı kullanıyorum. Çoğu ürünü güvercin gıda takviyesi satışı yapan bir firma fakat tüm kanatlılar için ortak ürünleri var. Tavsiye ederim.
Doğru zaman zaman yem de mama da kullanılabilir, faydası çoktur. Ben o ürünlerin yerine kendim mamada kullanacağımda sarımsağı zeytin yağında bekletiyorum ve o şekilde özünü veriyorum hem daha uygun oluyor hemde organikliği tartışılmaz oluyor

ustam şunu sorucam bende 3 çift var bu 5litre işini 1 litreye indirgemek için nasıl bir yol izlenebilir sonuçta ben 5 litre yapsam 4 litre ziyan olucak ve su yosun tutucak yardım ederseniz çok sevinirim bu bilgilerden ötürü size teşekkür ederim

ustam şunu sorucam bende 3 çift var bu 5litre işini 1 litreye indirgemek için nasıl bir yol izlenebilir sonuçta ben 5 litre yapsam 4 litre ziyan olucak ve su yosun tutucak yardım ederseniz çok sevinirim bu bilgilerden ötürü size teşekkür ederim
Yarım diş sarımsak kullanarak.
Yani mantıken öyle olması gerekir.
1 birim sarımsak 5 litre içinse yarım dış sarımsak 2 litreye denk düşer.
Tabi sarımsağı kesmek farklı sonuçlar doğurur mu bilemem.

@Kamen inde belirttiği gibi oranlayarak bölüp ona göre su kullanabilirsiniz sorun olmaz kesilmesi

Sarımsaklı suyu Ayda bir mi verecem 2 haftada bir mi

Muhabbet kusum az önce sarımsak yedi küçük bi parca su an iyi ama bişey olur mu lütfen cevap verin korkuyorum ona göre veterinere goturcem

Muhabbet kusum az önce sarımsak yedi küçük bi parca su an iyi ama bişey olur mu lütfen cevap verin korkuyorum ona göre veterinere goturcem
bir sorun olacağını düşünmüyorum az bir miktar zarar vermez ama siz yinede yemesine müsaade etmeyin