Rehber Thaiphoon Burner raporu paylaşmak

Makaleler
9
Daha fazla  
Aslında oldukça basit bir şey. Ancak RAM OC konularda tek tek açıklamamak ve herkesin faydalanması için konu açmanın daha faydalı olacağını düşündüm.

Öncelikle bu linkten Thaiphoon Burner yazılımını indirin.

Programı açtıktan sonra EEPROM -> Read SPD on SMBus kısmına girin. Kaç tane RAM'iniz varsa hepsi gözükecektir. Tek tek sırayla hepsinin HTML dökümünü alacağız.

1613304374451.png

Gördüğünüz üzere özet bir döküm oluştu. Buradan "Report" kısmına basın.

1613301797306.png

Buraya bastıktan sonra karşımıza böyle bir yer çıkıyor. En aşağı iniyoruz ve "Show delays in nanoseconds" seçeneğini işaretliyoruz.

1613303545600.png

Buradan sonra ise Export -> Complete HTML Report kısmından dosyayı kaydedeceğiniz kısmı seçin ve ismini belirleyin. Ben, 1-2-3-4 şeklinde numaralandırarak adlandırmanızı öneririm.

1613304180948.png

Buradan sonra ise HTML dosyalarını RAR'layıp herhangi bir dosya sağlayıcısına yüklemelisiniz.
Örnek bir HTML döküm dosyası:

Umarım yararlı olmuştur. Okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

Maalesef en kötülerinden Hynix a-die. Ondan pek OC olmuyor. Yakında satacağım.

Hynix C-die çok iyi çiptir. :D Türkiye'den alınabilecek en iyi ikinci çip.

Vallaha hocam Samsung b-die'dan geçtim Hynix'e, ver4.31 ve ver4.32 var Samsung b-die. Aşırı pahalı olanlar ver4.31 b-die ama bendeki ver4.32 b-die'dı (bunlar cidden kalitesiz, 4 adet değiştirdim Corsair vegeance RGB Pro RAM'i)ve daha 3200MHz kendi XMP hızı bile olmuyordu. Hynix C-die'dan çok memnunum vallaha, ben 3400MHz olmaz diye düşünürken 3600MHz'ye çıktı ve daha bunun CL değeri ve voltaj arttırması var. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı