Çözüldü PC açılırken BIOS ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmetefe Polat

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım açılırken görüntü yok. Tam açıldığında görüntü geliyor. BIOS falan hiçbir şey görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarım açılırken görüntü yok. Tam açıldığında görüntü geliyor. BIOS falan hiçbir şey görünmüyor.

Aynı sorun bende de var. Açılırken BIOS komutunu vermiş olsanız da (del+enter) Ekranınız yine de siyah ya da kapalı kalacak. Sorun büyük ihtimalle PC ile monitör arasındaki kablodan kaynaklı, ben HDMI çıkışından televizyona görüntü vererek ilk açılıştan itibaren görüntü alabiliyorum ve BIOS ayarlarını TV'ye bakarak yapıyorum. Açıldıktan sonra çift ekran olarak ikisi de stabil çalışıyor.
Anakart olarak ne kullanıyorsun ? muhtemelen BİOS ayarlarında Fast boot aktif. Ben de ultra fast boot kullanıyorum monitör açıldığında masaüstü gelmiş oluyor . Windows 10 kullanıyorsan eğer söyleyeceğim yöntem ile girebilirsin.Resimler ile anlattım bu arada masaüstünden BİOS'a nasıl girilir görmeyenler görmüş olur.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    363,5 KB · Görüntüleme: 2.386
  • 2.JPG
    2.JPG
    291,4 KB · Görüntüleme: 2.316
  • 3.JPG
    3.JPG
    246 KB · Görüntüleme: 2.380
  • 4.JPG
    4.JPG
    220,4 KB · Görüntüleme: 2.245
  • 5.JPG
    5.JPG
    207,8 KB · Görüntüleme: 2.299

Aynı sorun bende de var. Açılırken BIOS komutunu vermiş olsanız da (del+enter) Ekranınız yine de siyah ya da kapalı kalacak. Sorun büyük ihtimalle PC ile monitör arasındaki kablodan kaynaklı, ben HDMI çıkışından televizyona görüntü vererek ilk açılıştan itibaren görüntü alabiliyorum ve BIOS ayarlarını TV'ye bakarak yapıyorum. Açıldıktan sonra çift ekran olarak ikisi de stabil çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı