2 farklı marka ve model ile Crossfire olur mu ?

Altan Altındağ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorumu az çok belli ettiğimi düşünüyorum başlıkta fakat daha açmam gerekirse eğer;

• x16 yuvasına ASUS R9 270X 2GB
  • x8 yuvasına Sapphire R9 270X 2GB
takıp crossfire yapabilir miyim ?

Ayrıca ;

• x16 yuvasın ASUS R9 270X 2GB
  • x8 yuvasına "Herhangi bir marka" R9 270 2GB veya R9 serisinden herhangi bir kart
ile crossfire yapabilir miyim ?

Eğer daha önce böyle bir konu açılmışsa link atarsanız sevinirim ve şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki farklı marka ama aynı model kart CF olur. Hatta burada yaptık, buyrun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R9 270 ile 270X de CF olmalı ama farklı model kartlar CF olmaz. Mesela 285 ile 280 CF olma çünkü mimari farklı.

CF olayı çok budaklandı. O yüzden araştırmadan CF yapmayın.

Zaten biz hep tek kart kullanın diyoruz.

Aynı GPU'ya sahip farklı marka ürünler CF yapılabilir. SLI'da da aynı marka olması gerekmiyordu, hatırladığım kadarıyla Sayın @er36po'da TITAN SLI yaparken Asus ve Gigabyte markalı kartları kullanmıştı. Yanlış bilgilendirme yapıyorsam uyarın lütfen.

İki farklı marka ama aynı model kart CF olur. Hatta burada yaptık, buyrun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R9 270 ile 270X de CF olmalı ama farklı model kartlar CF olmaz. Mesela 285 ile 280 CF olma çünkü mimari farklı.

CF olayı çok budaklandı. O yüzden araştırmadan CF yapmayın.

Zaten biz hep tek kart kullanın diyoruz.
Peki Recep ağabey, bu CF için uygunluk bilgilerine, dökümanlara nereden ulaşabiliriz? Bir de ben 3 yıllık bilgisayarımı yenilemeyi düşünüyorum ve R9 RX480 almayı planlıyorum. Şu anki ekran kartım da R9 280X, bu kartları CF ile birbirine bağlayabilir miyiz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı