Search Features

Google Tip Gadget

Google ürünleri için günlük ipuçları, kısayollar ve faydalı ipuçlarına bakın.
Bu sitede ara:
 

Arama Deneyimini Geliştir

Google, milyarlarca web sayfasına kolay erişim sağlamasının yanı sıra, tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda özelliğe sahiptir. En popüler özelliklerimizden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Temel Bilgiler

Hava Durumu

ABD'deki ve dünyanın çeşitli yerlerindeki hava durumunu öğrenmek için "hava durumu" yazın, yanına şehir ve eyalet, ABD posta kodu veya şehir ve ülke bilgilerini girin.

Maç Sonuçları

Takımların maç sonuçlarını ve fikstürlerini görmek için takım adını veya lig adını arama kutusuna girin. Tüm spor verileri STATS, Inc. tarafından sağlanmaktadır.

Başa dön

Faydalı Araçlar

Hesap Makinesi

hesap makinesi simgesi

Google'ın hesap makinesi işlevini kullanmak için sonucunu öğrenmek istediğiniz işlemi arama kutusuna girin.

Birim Dönüşümü

ampul simgesi

Google'ı kullanarak birçok farklı yükseklik, ağırlık, kütle ve benzeri ölçü birimi arasında dönüşüm yapabilirsiniz. İstediğiniz dönüşümü arama kutusuna yazın, gerisini bize bırakın.

Başa dön

Anahtar Kelime Seçme

Yazım Denetleyici

büyüteç simgesi

Google'ın yazım denetimi, sorgunuzda belirli bir kelimenin en yaygın yazımını kullanıp kullanmadığınızı otomatik olarak kontrol eder. Farklı bir yazım kullandığınızda daha iyi sonuçlar alabileceğinizi düşünürse size şu soruyu sorar: "Bunu mu demek istediniz: (daha yaygın olan yazım)?". Önerilen yazımı tıklayarak o terim için bir Google araması başlatabilirsiniz.

Başa dön

Yerel Arama

Film Seansları

film makarası simgesi

Bölgenizde gösterilen filmlerle ilgili değerlendirmeleri ve seans saatlerini bulmak için Google arama kutusuna "film" veya gösterimdeki bir filmin adını yazın. Daha önce yaptığınız bir aramada konumunuzu kaydettiyseniz, ilk arama sonucunda, seçtiğiniz filmin gösterildiği yakın salonlar için seans saatleri görüntülenir.

Başa dön

Gezi Planlama

Para Birimi Dönüştürme

tablo simgesi

Para birimi dönüştürme özelliğini kullanmak için gerçekleştirilmesini istediğiniz dönüşümü Google arama kutusuna girmeniz yeterlidir; sorunuzun cevabını doğrudan sonuçlar sayfasında gösteririz.

Başa dön

Daha İncelikli Sorgular için İpuçları

Boşluğu Doldur

büyüteç simgesi

Bazen bir soru sormanın en iyi yolu, Google arama kutusunda cümlenin veya sorunun tamamlanmasını istediğiniz kısmına bir yıldız (*) koyarak Google'ın "boşluğu doldurmasıdır".

Başa dön