Sorumlu Tedarik Zinciri

Tedarikçi Davranış Kuralları

Çalışanların ve çevrenin korunmasına yönelik yüksek standartlarımızın, operasyonlarımızda yer alan her tedarikçi tarafından onaylanmasını sağlamak için Google Tedarikçi Davranış Kuralları'nı hazırladık. Bu kurallar, Google'ın temel değer ve inançlarının yanı sıra şirket içindeki çalışan Davranış Kuralları, güvenlik standartları, çevre standartları ve sözleşme gereksinimlerine dayanmaktadır.

Tedarikçi davranış kurallarımızla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Çatışmaya hizmet eden mineraller politikası

Çoğu elektronik cihaz tantal, kalay, volfram ve/veya altın içerir. Bu metaller, on yıllardır süren bir iç savaşın yaşandığı ve çeşitli grupların mineral ticaretini kontrol etmek için savaştığı Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden ve komşusu olan ülkelerden çıkarılabilmektedir. İnsan haklarını korumak için bu metallerin bölge içinde çatışmaya neden olmayan kaynaklarının tesis edilmesinin son derece önemli olduğuna inanıyoruz.

Çatışmaya hizmet eden mineral politikamızla ilgili daha fazla bilgi edinin

Tedarik zincirimizdeki çatışmaya hizmet eden minerallerle ilgili gerekli özeni gösterme çabalarımıza ilişkin daha fazla bilgi edinmek için lütfen Çatışmaya Hizmet Eden Mineraller Raporlarımıza bakın.

2016 çatışmaya hizmet eden mineraller raporunu indirin

Tedarik zinciri raporu

Veri merkezlerimiz, tüketici cihazlarımız ve diğer ilgili ürünler için donanım bileşenleri üretmek üzere dünyanın dört bir yanından 400'ü aşkın tedarikçiyle birlikte çalışıyoruz. Çalışanların etik ve adil muamele görmesini sağlama, hem güvenli hem de sağlıklı iş yerleri oluşturma ve çevreye bıraktığımız ayak izinin daha küçük olmasını sağlama taahhüdümüze bağlıyız. Programımızla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen 2016 Tedarik Zinciri Raporumuzu inceleyin.

2016 tedarik zinciri raporunu indirin

Modern kölelik bildirimi

“Modern kölelik” (yani, bir kişiyi güç kullanarak, dolandırarak veya tehdit ederek para karşılığı cinsel ilişkiye zorlamak veya zorla çalıştırmak için işe almak, barındırmak, ulaşımını sağlamak, temin etmek veya elde tutmak), günümüzde 46 milyon kadar kurbanı olduğu tahmin edilen bir sorundur. Modern köleliğin tedarik zincirlerimizde ve iş operasyonlarımızda gerçekleşmemesini sağlama taahhüdümüze bağlıyız ve bunun için programlar, süreçler geliştirdik. Bu konudaki çabalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen 2016 Modern Kölelik Bildirimimizi inceleyin.

2016 modern kölelik bildirimini indirin
Başa dön